Za tento silový program vděčíme Dr. Liftovi, který jej ze závodů dotáhl mezi české liftery na papírovém ubrousku, jak sám psal .
V přiloženém souboru Fomin.xls (formát microsoft excel) je celý rozpis, celkem zřetelně rozepsaný. Přesto krátký popis.
Do tabulky vyplníme maxima, která snížíme a to o hodně (dřep a mrtvý tah např. o 30 procent a bench press o 20 procent).
Co kolonky cyklus se může psát počet odjetých dvoutýdnů – jeden cyklus se skládá z týdnu objemového, kdy se cvičí více opakování s nižší váhou a z cyklu silového, kdy se cvičí méně opakování s vyšší vahou.
DL – dead lift – mrtvý tah
SQ – squat – dřep
BP – bench press – tlak na lavičce
To by bylo vše, co se týká doplňování do tabulky. Jak je v tabulce rozepsáno, každý tréning se cvičí DL, SQ, BP, s rozdílem intenzit jednotlivých disciplín. Pondělí je zaměřeno na dřep, středa je zaměřena na bench press a pátek je zaměřen na mrtvý tah spolu s dotahy.
jedná se o mrtvý tah se zkrácenou drahou pohybu, kolem 10 cm od kolen, nutno si ozkoušet, od mrtvého bodu (bod, který dělá při zvedání největší problémy překonat, většina lidí jej má těsně pod koleny, pokud jede mrtvolu kasicky či sumo stylem).
mezi hlavním cvikem dne je vhodné volit delší, tj. žádné 2 minuty, ale třeba 5 a více.
jsou cviky např. triceps, střední ramena, břicho apod. Pozor na to, aby nebyly přetěžované svaly prsou, vzpřimovačů a nohou, které mají své již řádně odpracováno .
_____________________________________________________________
Haleluja, jinak poděkování za info o dotazích Jakubovi Smejkalovi z rpfora.