Na kritiku Thomase:
Vsakovací nádrž je jímka většinoui pod zemí, aby nezavazela na zahradě, která je určena pro odvodnění zahradní plochy, svodu, střechy, jezírka v místech, kde není možné svést odpadní vody do kanalizačního řadu. Pokud bude přeplněna, voda odteče do zahrady či jinam a má mít svolení místních úřadu pro přepad do uliční kanalizace či odtok navržen jinak, aby nezasvinil sousedům jahody.. Takže třeba poslat svinstvo do našeho lesa a sousedovi jahody v noci pokrást.
K odvodnění plochy zhruba 40m2 byla navržena odhadem vsakovací nádrž ze 2 částí, složených na sebe, o rozměrech 1,0 m x 0,6 m x 0,8 m (délka x šířka x výška). Správnost návrhu jsme bez zjištění vlastností půdy ozkoušeli testem in situ - 1500 l vody se vsáknulo okamžitě. Proto jsme netestovali více, už to je na typickou anglickou malou firmy netypické.
Ač je v Londýně povětšinou půda jílovitého charakteru (London's clay), budova se nachází v bývalém prostoru skladišť, které byly srovnány se zemí a půda je tvořena spíše drtí cihel, písku, rezavého šrotu a mrtvými němci (docklands ... cíl německých náletů).
Prefabrikované díly vsakovací nádrže z plastu. Propojí se vertikálně spojovací plastovou trubkou.
Můj vsakovací test in situ .
Spád kolem 12% je více než dostatečný.
500 l v jímce vsáknutých jako malina.
Po hodině 1500 l ,bez rozdílu...
Celá vsakovací nádrž se zabalila do geotextilie, zvrchu překlopila betonovým víkem proti poškození a zakopala. Zde finální stav...
:) nj man muzes pomoct u chezuuu na zahradce s podobnym smejdem.. v jicine